گزارش ها

کتابخانه اردشیر یگانگی: یک معرفی کوتاه

 

کتابخانه اردشیر یگانگی وابسته به انجمن زرتشتیان تهران از دهش بانوی نیکوکار فرنگیس شاهرخ (یگانگی) بر روی زمین انجمن زرتشتیان تهران ساخته و به نامگانه روانشاد اردشیر یگانگی همسرشان نامگذاری و در سال 1340 خورشیدی به انجمن زرتشتیان تهران واگذار گردید.

 

کتابخانه یگانگی اکنون کتابخانه تخصصی دین، فرهنگ وتاریخ ایران باستان می­باشد و یکی از به روزترین کتابخانه­ های ایران است، که دارای بخش های موزه کتاب و اسناد، کارگاه مرمت کتاب و کتابخانه دیجیتالی می­باشد.

 

کتابخانه یگانگی پس از مرمت و بازگشایی از سال 1382  تا به امروز 675 نفر عضو ثابت و بطور متوسط روزانه 10 نفر مراجعه کننده دارد. تعداد کتابهای مرمت شده تاکنون 90 جلد، همچنین 200 جلد کتاب برای بخش کتابخانه دیجیتالی اسکن شده است.

 

همکاری و همیاری با شرکت کنندگان درهمایش مقاله نویسی مانتره(مسابقات گاتاهاشناسی کانون دانشجویان زرتشتی) و ارائه خدمات رایگان به آن­ها، همچنین راهنمایی دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری در رشته­ های مختلف در جهت تحقیقات و پایان نامه­ هایشان از دیگر خدمات این کتابخانه می­باشد.

 

این کتابخانه همواره از پشتیبانی دهشمندان در راه فرهنگ ایران برخوردار بوده است. البته بدون تردید کتابخانه یگانگی در سالهای اخیر مرهون زحمات فرزانه ارجمند، سرکار خانم نوشین فرامرزیان است، که بدون هیچ چشمداشتی، دلسوزانه سرپرستی کتابخانه را بر عهده داشته و دارند.

  

استفاده از کتابخانه اردشیر یگانگی برای عموم علاقمندان آزاد و ساعت کار آن از شنبه تا چهارشنبه 8 بامداد تا 4 پسین و پنجشنبه از 8 بامداد تا 12 نیمروز است.

نشانی: تهران، خیابان جمهوری، بعد از پل حافظ، کوچه کیخسرو شاهرخ، بن بست کتابخانه.

تلفن :66725118