گزارش ها

گزارش کمیته فنی زیارتگاه ها و مکان های فرهنگی زرتشتیان در موضوع زه کشی و بازسازی محوطه پیرامون آدریان تهران

 

در پایان عملیات زه کشی و بازسازی محوطه پیرامون آدریان تهران، کمیته فنی زیارتگاه ها و مکان های فرهنگی زرتشتیان گزارشی را در بهار سال جاری به انجمن ارسال نمود که متن آن در اختیار همکیشان ارجمند قرار میگیرد. انجمن زرتشتیان تهران به نمایندگی از تمام همکیشان مراتب قدردانی خود را از کلیه اعضای این کمیته و بطور ویژه  آقایان سهراب سلامتی، بهمرد خسروی، مازیار سلامتی و رستم دینیاری اعلام می دارد.

 

متن نامه ی کمیته فنی زیارتگاه ها و مکان های فرهنگی زرتشتیان به شرح زیر است:

 

پیرو درخواست شماره  42/1141 مورخ  1393/11/14 انجمن محترم زرتشتیان تهران موضوع زه کشی و بازسازی محوطه پیرامون آدریان تهران در جلسه کمیته فنی زیارتگاهها و مکانهای فرهنگی زرتشتیان با حضور نماینده انجمن مطرح گردید و سپس نقشه اجرایی زه کشی و محوطه سازی توسط آقای مهندس بهمرد خسروی تهیه و مورد تایید کمیته قرار گرفت و عملیات اجرایی آن در تاریخ 1394/4/30 آغاز گردید و بدون اینکه وقفه ای در اجرای مراسم دینی همکیشان ایجاد گردد، در تاریخ 1394/8/3 به پایان رسید. اینک گزارش آن جهت ثبت در بایگانی انجمن محترم زرتشتیان تهران تقدیم میگردد.

 

1-  زه کشی طبق نقشه اجرای پیرامون آدریان و سالن شرقی و غربی به گونه ای انجام گردید که مانع نفوذ رطوبت به پی و دیوار آدریان و ساختمان جانبی گردد و رطوبت جمع شده به چاه های موجود هدایت گردیده است.

 

2- در پیرامون آدریان سه خط لوله انتقال از PVC قرار داده شده که تا جلو درب ورودی آدریان ادامه یافته تا امکان عبور کلیه لوله های تاسیسات و کابل های مورد نیاز در آینده از آنان بدون تخریب کف وجود داشته باشد. ضمنا مسیر این لوله با سنگ های 15*10*10 تراورتن روی کف نشان داده شده است.

 

3- چاه های پیرامون آدریان مورد بازدید قرار گرفت و ضمنا آب رو کف اتاق محل نگهداری آتش که سالها مسدود و غیرقابل استفاده بود، باز گردید و لوله های آن تعویض گردید.

 

4- جدول اطراف باغچه ها با آب رو ها با سنگ تراورتن طبق نقشه اجرایی بازسازی گردید.

 

5- اسپلیت موجود در آدریان به علت ایراد اساسی چندین بار تعمیر گردید ولی متاسفانه جوابگو نبود و باعث ناراحتی موبدان و همکیشان شده بود که با مصوبه کمیته فنی و با نظر کارشناسان، یک دستگاه اسپلیت ایستاده سامسونگ 50000 مدل AP50M1 خریداری و نصب گردید و ضمنا پیش بینی لازم برای موارد ضروری جهت جابجایی اسپلیت درنظر گرفته شده و ضمانت نامه دستگاه تحویل سرایدار آدریان گردید.

 

تبصره 1: اسپلیت قبلی تحویل سرابدار آدریان گردید که در انبار نگهداری میگردد.

 

تبصره 2: هزینه خریداری و نصب اسپلیت توسط کمیته فنی زیارتگاهها و مکان های فرهنگی پرداخت گردید.

 

6- یک دستگاه کف کش با کلیه ملزومات مورد نیاز جهت تخلیه آب حوض جلو آدریان برای آبیاری فضای سبز آدریان و شستشوی کف آدریان توسط آقای رستم دینیاری خریداری و تحویل سرایدار آدریان گردید.

 

7- کلیه هزینه های جمع آوری کف – جدول گذاری – زه کشی و بازسازی محوطه پیرامون آدریان توسط آقای سهراب سلامتی پرداخت گردید.

 

در پایان خواهشمند است هرگونه مقتضی بدانید از زحمات بیدریغ آقای مهندس بهمرد خسروی به خاطر تهیه نقشه اجرایی و نظارت کامل بر اجرای آن و همچنین از آقایان مازیار سلامتی به عنوان پیمانکار و آقای رستم دینیاری که در طول اجرای محوطه سازی آدریان همکاری داشتند، قدردانی گردد.

 

 با تقدیم احترام

کمیته فنی زیارتگاهها و مکانهای فرهنگی زرتشتیان

 

سخنان اندیشه برانگیز

ای جویندگان دانش راستین، اكنون آموزش‌ها و پیامی را كه تا به حال شنیده نشده‌است برای شما آشكار خواهم ساخت. این پیام برای كسانی كه از روی تعالیم نادرست، جهان نیكی را تباه سازند ناگوار است، ولی برای دلدادگان «مزدا» خوش‌آیند و شادی‌بخش به شمار می‌رود.

يسنا 31 – بند 1 | اشوزرتشت

حاضرین در سایت

ما 9 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم