رویدادها

آیین های جامعه زرتشتی تهران برای بزرگداشت سالگرد درگذشت امام خمینی

 

در آستانه فرارسیدن سالگرد درگذشت امام خمینی، بنیانگذار کبیر انقلاب، جامعه زرتشتی همچون سالیان پیشین آیین هایی در بزرگداشت این روز برگزار می کند.

 

مراسم ادای احترام و اهدای گل به مزار امام خمینی توسط پیروان ادیان توحیدی روز چهارشنبه نهم خردادماه در حرم ایشان برگزار می گردد. بدین منظور اتوبوس هایی برای حضور همکیشان در این مراسم تدارک دیده شده است که در ساعت 14:30 از مقابل آدریان به سوی مرقد مطهر امام حرکت می کنند. از همکیشان ارجمند دعوت می شود تا در این مراسم باشکوه شرکت نمایند.

 

همچنین در روز دوشنبه چهاردهم خردادماه، هم زمان با سالروز درگذشت امام خمینی، آیین آفرینگان خوانی توسط موبدان به همین مناسبت از ساعت 8 صبح در محل تالار ایرج برگزار میشود. این مراسم با همکاری انجمن موبدان تهران و انجمن زرتشتیان تهران و با حضور نمایندگان بنیاد شهید انقلاب اسلامی اجرا می شود و از تمامی همکیشان گرامی دعوت میشود در آن شرکت نمایند. 

 

پسین روز چهاردهم خردادماه نیز نمایندگان جامعه زرتشتی در آیین رسمی بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی در حرم ایشان شرکت خواهند کرد.

 

سخنان اندیشه برانگیز

پروردگارا؛ دو بخشش «رسایی و جاودانی» مردم را به فروغ معنوی و آگاهی درونی خواهد‌رسانید. در پرتو نیروی اراده، منش پاك، راستی و پاكی، عشق و ایمان به خدا، زندگانی پایدار و نیروی معنوی افزایش خواهد‌یافت. ای خداوند خرد، در پرتو این فروزگان بر دشمنان فیروزی توان یافت.

یسنا – هات 34 - بند 11 | اشوزرتشت

حاضرین در سایت

ما 8 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم